Hakkımızda

Marbu, 1979 yılında kurulmuş özel bir mühendislik ve inşaat şirketidir. Kuruluşundan bu yana Marbu bir genel müteahhittik şirketi olarak, ana faaliyet alanı alt yapı ve inşaat projelerinin yürütülmesi ile sürdürmektedir. Marbu Katar eyaletindeki alt yapı ve inşaat müteahhitleri arasında üst sıralarda yer almaktadır.    

Marbu geniş bir özel ve devlet müşterisi yelpazesine hizmet veren oldukça çeşitlendirilmiş bir organizasyona dönüşmüştür. Marbu; ISO 9001, ISO14001 ve ISO 18001 sertifikalarına sahip nitelikli bir kurumdur.  Çoğu devlet dairesinde alt yapı ve bina inşaatı için “A” sınıfı olarak onaylanmış ve tescil edilmiştir. Marbu spor kulüpleri ve stadyum, kamu hizmet binaları, hastaneler ve klinikler, oteller, eğitim merkezleri, ticaret merkezleri, sanayi, karma geliştirme ofisleri, çevre düzenlemesi, pompa istasyonları ve kanalizasyon arıtma tesisleri, alt yapı ve benzeri alanlarda prestijli anahtar teslim projelerini verimli ve zamanında tamamlamıştır.  

Marbu, hızlı bir yol müteahhitti olarak; kısa sürede marka değeri ile kendini kanıtlanmış ve performans rekoru kırmıştır.  Marbu inşaat işleri için; su, kanalizasyon, bina ve elektrik tesisatı için yüksek kaliteli mühendislik, tedarik ve inşaat sağlayan global arenada mükemmel bir pazara sahip, çeşitli mühendislik alanlarında lider bir kuruluştur.    

Marbu’nun ana hedefleri önce mükemmelliğini sürdürerek, üst yönetimini, insan kaynaklarını, inşaat tekniklerini, tesislerini ve mühendislik bilgisini sürekli geliştirerek, liderliğini korumaktır. Bu prosedürler; şirketin toplam kalite taahhüdü ile uygulanmaktadır.   

 

türkçe
Misyon

Marbu olarak; d ürüstlük, mükemmellik, deneyim ve liderlik konusundaki itibarımızın üzerine her geçen gün bir yenisini inşa etmek .

Vizyon

Marbu, inşaat sektörünün karşılaştığı zorluklara cevap vermek, pazarın mühendislik ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamak ve her geçen gün hızla gelişmeye devam etmek. Bu ilkelerimiz doğrultusunda Türkiye’de marka değeri ve profesyonel iş alanımız ile hizmet ve faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.

Sürdürülebilirlik

Son birkaç yılda Katar, nesiller boyu çevre, insan ve ekonomik güvenliğin sağlığını ve sürdürülebilirliğini desteklemek için yeşil bina tasarımı ve gelişimi için çevresel açıdan sürdürülebilir uygulamalara rehberlik etme ve benimseme konusunda liderlik ve iş birliği sağlama vizyonuna sahip bir ülke olarak kabul edildi. Katar’ın vizyonuna uygun olarak USGBC üyesi, GORD’un kurumsal üyesi ve QGBC’nin kurucu üyesiyiz. Ayrıca bazı mühendislerimiz GSAS – SERTİFİKALI GREEN PROFESSIONAL sertifikasına sa